,

Olumlu düşünmek için tavsiyeler…

buyuk dusunmenin buyusuİşte 7 adet kitaptan tavsiye buyuk dusunmenin buyusu 1. Kendinizi kaldıracak kadar hafifletin. Sevebilen biri olun. İnsanların sevdiği biri olmaya çalısın. Bu sizi desteklemelerini sağlar ve başarı inşa programınıza enerji depolar.
2. Dostluklar kurmada ilk adam siz atın. Her fırsatta kendinizi başkalarına tanıtın. Diğer kişinin adını doğru aldığınızdan ve onun da sizin adınızı doğru aldığından emin olun. Kendisini yakından tanımak istediğiniz arkadaşlarınıza kart atın.
3. İnsanoğlunun sınırlarını ve farklılıklarını kabul edin. Kimsenin mükemmel olmasını beklemeyin. Unutmayın; öteki insanın da farklı olmaya hakkı vardır. Reformist olmayın.
4. Güzel Düşünceler İstasyonu olan P (olumlu) Kanalını dinleyin. Bir kişide onu sevecek, takdir edecek yönler bulun; sevmeyecek değil. Başkalarının üçüncü bir kişi hakkında ön yargıya sahip olmanızı sağlamalarına izin vermeyin. İnsanlara karşı olumlu şeyler düşünün. Böylece olumlu sonuçlar alırsınız
5. Muhabbet cömertliği gösterin. Başarılı insanlar gibi olun. Diğerlerini konuşturmaya cesaretlendirin. Bırakın karşınızdaki kişi kendi görüşleri, fikirleri, basardan hakkında konuşsun.
6. Her zaman nazik olun. Diğer insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Sizin de.
7. Bir şeyden geri kaldığınızda başkalarını suçlamayın. Unutmayın ki kaybettiğiniz andaki düşünce biçiminiz ne zaman kazanacağınızı belirler. (s.195)

Büyük Düşünmenin BüyüsüDavid J. Schwartz
Basım: Sistem yayıncılık
Basım: 20. Basım, Temmuz 2005 / İstanbul
ISBN: 9757397717
Sayfa Sayısı : 271