, ,

Kırsaldan Paylaşım Yapan İnternet Fenomenleri

Uzun zamandan beri bu fikir aklımda olmasına rağmen benim tanıdığım bildiğim ve listenin başındaki iki kişi dışında aklıma bir üçüncüsünün gelmediği bir liste oluşturma fikrim vardı. Zamanla geliştirirm diye düşünerek yayınlamaya karar verdim.

  1. Ahmet Zorlu: Mersin ili Gülnar içesi Yarmasu Mahallesi (köyü)nde tarımla uğraşan Ahmet bey genelde tarladan çalışırken çektiği videoları facebook’da paylaşması ile kendi çapında bir tanınırlığa ulaştı.
  2. Bülent Erkan: Dağların Oğlu namını kullalan Bülent, Erzurum ili İspir İlçesi Moryayla Köyünden. Kaçkar Dağlarında bulunan köyünde dağcılık ve doğal yaşam ile ilgili paylaşımları ile dikkat çeken renkli bir kişilik.
  3. Abdurrahim Kayabaş: Ordu ili Korgan yaylası çevresindeki motokros gezileri videoları paylaşımı yapan Abdurrahim Kayabaş aynı zamanda bölgenin sosyal yaşamı ve kültürüne dair videolar da youtube kanalında yayınlamakta.
  4. Hamdu Sena Bilgin: Yeni doğum yapan keçiyi sırtına aldığı fotoğrafın sosyal medyada yayılmasıyla gündeme gelen Hamdu Sena Bilgin, Rizede yaşamakta.
  5. Turgut Bayraktar: Daha çok karadeniz bölgesi ağırlıklı belgeselleri ile harika bir kanal.
  6. Harun Kaya: Samsun Çarşamba ilçesinin bir mahallesinde tamirat videoları yayınlayan kanalı ile her türlü makina tamiri nasıl yapılırın ustası.