Tavsiye Ettiğim Yerler

Sibirya ve Altay Özderk Cumhuriyetinde

 1. Hotal Artybash

  Hotal Artybash

  Hotel Artybash: Resepsiyonda anlaşabileceğiniz kadar ingilizce bilen resepsiyon görevlileri var. Size tekne ile3, 5 veya daha fazla noktalı gezi ayarlayabilirler. Bildiğiniz üzere göl kenarındaki yerleri görmek için başka yol yok gibi. Ayrıca kredi kartı geçiyor. Evet geçiyor. Karşı köy Logach’da da süpermarket var orada da kredi kartı geçiyor. Burada Siberbank var para bozdurmak için ama ümitlenmeyin banka siber: yok gibiler yani döviz işine girmiyorlar, bozmuyorlar. Bizim moralimizi çok bozduklarını hatırlıyorum.

Moğolistanda

 1. Mongolianvision tours cardvisit

  Mongolianvision tours cardvisit

  Moğolistanda deneyip memnun olduğumuz tur şirketi Mongolia Vision Tours. Biz tamamen tailor made bir gezi istedik. Her şey kusurusuz olarak planlanmış oldu. Fakat pazarlık yapmayı unutmayın. http://mongolianvisiontours.com/
  Facebook‘da da varlar.

 2. Gaya's-Guesthouse

  Gaya’s-Guesthouse

  Gaya’s Guesthouse: 6$ for night.  Mekân ve hizmet kaltesi güzel. Ailecek çalışıyorlar ve güleryüzlü insanlar. Kalınabilecek güzel yerlerden birtanesi.

<<Gaya’s Guesthouse, Hotel Artybesh vs…>>

 

Müzik Kültürü

Şaman Türk Müzikleri

Hün Hürtü:

 1. http://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCn_H%C3%BCrt%C3%BC
 2. http://en.wikipedia.org/wiki/Huun-Huur-Tu
 3. Birkaç müziğini duymak için: http://farklimuzik.com/huun-huur-tu/ özellikle “Aa-Shuu Dekei-Oo” isimli çalışmalarını bir dinleyiniz.
 4. http://www.tikabasamuzik.com/huun-huur-tu-tuvadan-yukselen-muzik-pervanesi#.VA7c4mPCfFK Güzel bir makale

Moğolistandan Bir Kaç Link

Benim şu ana kadar keşf ettiğim moğol müzikleri arasonda en başarılardan birisi Hanggai grubu. Sahne performasını izleyerek biraz bilgi edinebilirsiniz.

 1. Ulan Batur Konseri
 2. Hanggai – Four Seasons. Bakalım Türkçe sesleri duyabilecekmisiniz
 3. Xiger Xiger – Hanggai

Çoğumuz Enigma’nın Eyes of Truth ve Age of Loneliness adlı türkülerini biliriz değilm mi :) Oradaki vokalleri hatırlayın. Ya da Norovbanzad sesini tekrar kendi çalışmasında dinleyin: Norovbanzad – Under The Sun Of Placid World