FAALİYET RAPORU FAALİYETİN
Adı : Gavurtarla Yürüyüşü

Tarih : 05 03 2006 Pazar

Yer : Nuruosmaniyye, İlimbey ve Karaçam Köyleri

Bknz: http://canmustafa.com/?p=182

NuruOsmaniye KöyüKatılanlar :

  1. Kenan Hazar
  2. Savaş Işık
  3. Rânâ Bağcıatal
  4. Mustafa Can
  5. Kutluk Gürsoy
  6. Furkan Daldal
  7. Mustafa Cambaz

Ulaşım : Geyve arabaları (ofisin oradan kalkan)

Rota Uzunluğu : 900-1000 metre tırmanış yapıldı. En yüksek çıkılan nokta 790 metre dolayları.

Yürünen Rota : Nuruosmaniye köyü merkezinden dere yukarı yüründükten sonra, gavurtarlaya giden dağ yoluna ulaşıldı. Buraya kadar geçen süre yaklaşık 2 saatti. Yer yer 30 cm dolaylarında kar içinde hareket edildi.

GavurtarlaOrman yolu takib edilerek İlimbey yönünde hareket edildi. Öğleye doğru 13:35 dolaylarında Gavurtarlaya ulaşıldı. Mola yerindeki taştan yayla evinde konaklama yapıldı.

Konaklama 15:40 gibi sona erdikten sonra., İlimbeye doğru hareket ettikten sonra 18:09 da İlimbeye ulaştık. Camide küçük bir moladan sonra Karaçama indik.

Tavsiyeler : Gavurtarlada Sapanca’yı ve daha geniş bir görüş açısıyla böygeyi görmek için doğuya doğru bir tepe aşımından sonra, güzel bir manzaraya ulaşabilirsiniz. Buradan sabanca gölü, Adapazarı ovası ve Sakarya nehrinin yatağındaki kum ocakları sebebiyle oluşmuş göletleri görmek mümkün.

Gavurtarlada Sinan Yetimoğlu’nun “villasının yan kapısı açık. Orada soğuk günlerde konaklama yapabilirsiniz. Gece kamp atmak için gavurtarla güzel bir yer…

Faaliyet Süresi : Tüm faaliyet yaklaşık olarak 8,5 saat sürdü. Mola süreleri ve yürüyüş rotası değiştirilerek kısaltılıp-uzatılabilir.

Raporu Hazırlayan
Mustafa CAN